+90 507 360 72 15
info@korfezhair.com

Saç Ekimi

Saç ekimi Edremit. Ege Bölgesi'nin incisi Kazdağları eteklerinde yüz güldüren deneyim.

Günümüzde en sık karşılaşılan sorunlardan biri de saç dökülmesidir. Erkeklere özgü olduğu düşünülse de kadınların da zaman zaman karşılaştığı bir problemdir. Saçların incelmesi ve ön saç çizgisinin gerilemesi şeklinde başlayan saç dökülmesi erkeklerde genetik, kadınlarda ise hormonsal sebeplere ve bazı hastalıklara bağlı olarak gelişebilir. Daha çok erkeklerde görülen saç dökülmesi çoğu zaman kişilerin kendisiyle barışık olmalarına engel olmaktadır.

Bu soruna etkili bir çözüm olarak geliştirilen saç ekimi, seyrelen veya dökülen saçların doğal ve kalıcı olarak geri kazandırılması amacıyla yapılan, risklerinin en aza indirilmesi için hastane ortamında, steril şartlarda yapılması gereken ciddi bir cerrahi uygulamadır. Saç ekiminde dökülen bölgeye, hastanın kendi sağlıklı saçları eklenmektedir. Saç ekimi tamamen kişiye özel planlanır ve uygulanır.

SAÇ ÇİZGİSİ NASIL BELİRLENİR?

Saç çizgisi kişiye özel anatomik bir hattır. Alın dokusunun bitip saç dokusunun başladığı alandan doğal saç sınırına göre belirlenir. Saç ekiminde en önemli nokta alın kasına dikkat edilmesidir. Alın kasına inilmeden, mimik kaslarına zarar verilmeden saç çizgisi istenildiği şekilde, doğal görünümde ayarlanabilmektedir. 

FUE YÖNTEMİ

Öncelikle Saç köklerinin alınacağı donör bölge olarak seçilen alana lokal anestezi uygulanarak uyuşması sağlandıktan sonra acısız ve ağrısız olarak saç kökleri minik dokuyla birlikte alınır. Saç telinizin kalınlığına göre kullanılan uçlar değişebilmektedir. Bu ölçüler (0,6 – 1 mm) arasındadır. Sonrasında safir uç ile kanal açma işlemi yapılır. Yine lokal anestezi sayesinde kişi (anestezi iğnesinin dışında) hiçbir acı hissetmez doku ile beraber tek tek alınan saç kökleri istenilen bölgeye topluca değil de yine aynı şekilde tek tek ekilme işlemidir.

FUE YÖNTEMİNİN AVANTAJLARI

FUE yöntemi kullanarak, ortalama 1 ile 1,5 yıl içerisinde tedavi sonuç verir. Bu tedavinin en olumlu yanı, saçın alındığı alanda herhangi bir kesik ya da dikiş bulunmaz. Bu ameliyat sonrası iyileşme süresi oldukça çabuktur. Sadece nakli yapılacak saç köklerinin alındığı bölgede mikro boşluklara rastlanabilir fakat bunlar da çok çabuk iyileşir.

FUE SAÇ EKİMİ İŞLEM SÜRESİ NE KADARDIR?

FUE saç ekimi süresi saç ekimi istenilen alanın büyüklüğüne göre değişmektedir. Greft olarak adlandırılan saç kökü ve saç dokusunun saç ekimi sırasında 4000-4500 kadar alınmasına ihtiyaç duyuluyorsa, bu işlem yaklaşık 8 saat sürebilmektedir. Greft sayısına bağlı olarak değişebilen saç ekimi işlem süresinin 9 saat sürdüğü durumlar da olabilmektedir. Seansın durumuna göre işlem sırasında kısa süreli aralar verilebilmektedir.

İşlemin süresini belirleyen en önemli unsurlar şöyledir:

 • Ekim yapılacak alanın büyüklüğü,
 • Alanın büyüklüğüne göre alınacak greft sayısı,
 • İşlemi yapan sağlıkçının tecrübesi,
 • Saç derisinin işleme etki edebilecek bir yapıda olması.
FUE Tekniği İle Saç Ekimi Aşamaları

SAÇ EKİMİNDE SAPPHİRE (SAFİR) UÇ KULLANIMI

Saç ekiminde saç köklerinin yerleştirileceği kanal adı verilen yuvaların doğal safir taşından yani safir kristalinden elde edilen ve cilt dokusuna zarar vermeyen özel safir uçlu kalem ile açılma işlemidir. Açılan bu kanallara Mikro Fue yöntemi ile alınan greftler tek tek yerleştirilir. Bilinen en son teknoloji ve en iyi yöntemdir.

 • Bu yöntem ile dokuya minimum hasar verilir.
 • Daha az kanama ile çabuk iyileşme imkânı sağlanmaktadır.
 • Yerleştirilen köklerde kabuklanma daha az olur.
 • Nekroz olasılığı minimum düzeyde olur.
 • Daha  doğal saçlara kavuşma imkanı sağlar.

SAÇ EKİMİNDEN SONRAKİ SÜREÇ

 • Ekilen saçlar ilk bir ayın sonunda dökülür.
 • Saç ekimi yapıldıktan 2 ya da 3 ay sonra dökülen saçlar yeniden çıkmaya ve uzamaya başlar.
 • 6 ay sonra saçlar dikkat çekici bir hal alır ve 1-1,5 yıl sonra da doğal görünüme kavuşur.
 • Ekilen saçlar kişinin kendi saçı olduğundan , saçsız bölgede çıkmaya başlayan saçlar, yine kişinin normal saç rengi ve şeklinde olur.
 • Ekilen saçlar, dökülmemeye kodlanmış olan saçlı bölgeden alındığı için, nakil sonrası dökülme yaşanmaz.
 • Ayrıca mümkün olduğu takdirde 2-3 gün içinde doğal saçlara kavuşturan tıraşsız saç ekimi yöntemi de uygulanabilir.

TIRAŞSIZ SAÇ EKİMİ

Sosyal yaşamdan ve sevdiklerinizden kopmadan Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin en çok çekindikleri konudan biri tıraşlama gerekiyor olmasıdır. Bu nedenle saç ekiminden vazgeçenler  olmaktadır. Artık gelişen teknoloji ile hayatımıza giren ve saçların kazınmadan tıraşsız olarak ekimiFUE yöntemi ile gerçekleştirilmektedir.

TIRAŞSIZ SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR?

Tıraşsız saç ekiminde, bugün tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılan, oldukça başarılı ve doğal sonuçlar alınmasını sağlayan güncel bir teknoloji olan safir FUE saç ekimi kullanılıyor. Safir FUE saç ekimi tekniğinde donör (ense bölgesi) bölgedeki saç kökleri FUE tekniği ile toplanıyor. Ekimin yapılacağı bölgeye ve seyrekleşme gözlenen alanlara kalem formundaki safir cevheri ile çok küçük, pürüzsüz mikro kanallar açılıyor. Toplanan kökler bu kanallara tek tek saç köklerinin yapısına ve doğal çıkış yönüne uygun bir şekilde ekiliyor.